Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular - CHOCOWORLD

Sıkça Sorulan Sorular

Bulduğumuz konumları inceliyormusunuz?

Evet Chocoworld ekibi tarafından lokal incelemeler yapılır

Bu işi nerede yapabilirim?

Bir Chocoworld işletmesi açmak için çok fazla alternatif alan mevcuttur. Bir Avm'de Mağaza veya Kiosk açabilirsiniz. Son zamanlarda popüler olan cadde mağazalarıda önemli bir alternatifir. Bulunduğunuz il ve ilçenin işlek bir caddesinde 100-200m2 aralığında Chocoworld Chocolate Cafe şubesi açabilirsiniz.

Ürün tedariğini nasıl yapıyoruz?

Chocoworld'ün becerisinin en yüksek olduğu alanlardan biride lojistiktir. Bugün Türkiye dahil 20'den fazla ülkeye ürünlerimizi sorunsuz ihraç edip göndermekteyiz. Her franchisee kendisine verilen bayi portalı bilgilerinden giriş yaparak ihtiyacı olan tüm ürünleri sipariş eder ve Chocoworld bu ürünleri maximum 3-5 gün içerisinden franchisee işletmesine teslim eder.

Kazançtan Royalty alıyormusunuz?

Chocoworld ciro üzerinden 5% Royalty almaktadır. (IFA'nın kurallarına uygun hareket ederek onların onayladığı minimum rakamdır)

Franchise Giriş bedeli varmı?

Chocoworld Franchise giriş bedeli seçeceğiniz konsept yatırımına göre değişmekle beraber 5000-15000 Euro aralığındadır.

Yatırımımı ne kadar sürede amorti edebilirim?

Chocoworld yatırımlarında maximum geri dönüş süresi 2 yıl olarak hesaplanmıştır. Bu süreler, yapılan yatırımın boyutuna göre değişebilir.

Ürün kar marjları ne kadar?

Chocoworld ürün kar marjları BRÜT hesaplamaya göre 250% ortalamasındadır.

Klasik cafe’lerden ne farkınız var?

Chocoworld bir chocolate cafe konseptidir. Klasik kafelerde ürün gamı kısııtlı ve birbirlerine benzer yapıdadır. Chocoworld ise kendine özgün ürünler üreterek Freshly Baked&Freshly Made it mottosuyla 255 farklı ürünü mağazalarında üretir ve satışa sunar.

Avm ile yer anlaşması konusunda destek oluyormusunuz?

Chocoworld AVM yönetimleri ile gerektiği zaman görüşmeler yapmaktadır. Yaptığımız görüşmeler yatırımcımızı doğru yönlendirme konusunda kendilerine yön vermektedir.

Üreticimisiniz?

Chocoworld menüsünde yer alan ürünlerde kullandığı hammaddelerini 80% oranında kendi bünyesinde üretmektedir. Çikolata ve Mix gibi kilit önemli ürünler tamamen chocoworld üretimidir.

Eğitim Desteği veriyormusunuz?

Chocoworld kendi bünyesinde yer alan şefler ile birlikte mağaza açılışı öncesi ve sonrasında işletme sahibine ve çalışanlarına eğitim vererek sertifikalandırır.
WordPress Image Lightbox